thunder
23 بهمن 1401 - 12:28

یک‌پنجم دانش آموزان استان بوشهر در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

بوشهر- رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: حدود یک پنجم دانش آموزان استان بوشهر در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی ملاکی صبح یکشنبه در نشست با مدیران متوسطه دوم نظری به نرخ افزایش دانش آموزان مدارس غیردولتی استان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۳۵ هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل بودند که در سال جاری این آمار به ۴۲ هزار و ۵۷ دانش آموز رسیده است.

وی با بیان اینکه طبق هدف گذاری سازمانی نرخ افزایش دانش آموزان مدارس غیردولتی نسبت به سال گذشته پنج درصد تعیین شده بود گفت: استان بوشهر با رشد ۱۷ درصدی تعداد دانش‌آموز، رشد قابل ملاحظه‌ای در آمار جذب دانش آموز در مدارس غیردولتی داشته است.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: دوره تحصیلی ابتدایی با رشد ۹ درصدی نسبت به سال گذشته بیشترین درصد نرخ رشد دانش آموز در بین دوره‌های تحصیلی را دارد.

ملاکی توجه این سازمان به هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کاردانش را بیش از پیش دانست و یادآور شد: با همکاری مؤسسان خوش فکر استان تاکنون بیش از هزار و ۷۰۰ دانش آموز در این هنرستان‌های غیردولتی استان مشغول به تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: حدود یک پنجم دانش آموزان استان بوشهر در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و همسان با دانش آموز محصل در مدارس دولتی مقایسه شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1033629