thunder
16 بهمن 1401 - 13:30

۱۵۵ خانه هلال در استان بوشهر راه‌اندازی شد

بوشهر- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بوشهر ۱۵۵ خانه هلال در استان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان ایزدپناه صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های امدادی در استان بوشهر تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته و امدادگران به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به فعالیت امدادگران به صورت تخصصی در بخش‌های نجات کوهستان، امداد دریایی، جاده‌ای به‌صورت شبانه‌روزی به جامعه هدف اضافه کرد: در جریان بارندگی‌های اخیر شاهد خدمات‌دهی خوبی از سوی هلال احمر بودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر در جریان بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر، به هزار و ۲۶۰ حادثه دیده امدادرسانی کردند و ۱۲۸ نفر را هم در چادرهای امدادی اسکان دادند.

وی با بیان اینکه اکنون در بخش‌های مختلف امدادگران بر اساس نیاز مناطق استان بوشهر فعال هستند تاکید کرد: ۱۰ پایگاه امداد جاده‌ای، پنج امداد ساحلی و یک امداد کوهستان شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

ایزدپناه بیان کرد: به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی در استان، تیم‌های امداد و نجات هلال احمر به حالت آماده‌باش در آمده و به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

مشارکت مردم در امدادرسانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: همچنین ۱۲۸ نفر از افراد حادثه‌دیده در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند و ۷۰۷ تخته پتو، ۵۴۴ تخته موکت بین حادثه دیدگان توزیع شد.

ایزدپناه گفت: نیروهای امدادی هلال احمر اقلام خوراکی و نیازمندی‌های بهداشتی حادثه دیدگان از جمله قند، چای، کنسرو، بسته‌های بهداشتی و دیگر مایحتاج را تأمین کرده و بین آنان توزیع کردند.

وی از راه‌اندازی ۱۵۵ خانه هلال در استان خبر داد و افزود: با افتتاح خانه‌های هلال در نقاط مختلف استان بوشهر ضمن آموزش به جامعه هدف زمینه مشارکت مردم در امدادرسانی در زمان وقوع حادثه از جمله سیل، زلزله و دیگر حوادث فراهم شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019959